Regulamin serwisu jakitobank.pl

§ 1

jakitobank.pl jest serwisem internetowym, którego właścicielem jest firma E&P TRADE&CONSULTING LTD (Reg. No. 10214627) z siedzibą w 40 Bloomsbury Way, Lower Ground Floor, LONDON WC1A 2SE. Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z serwisu.

§ 2

jakitobank.pl jest serwisem internetowym, za pośrednictwem którego użytkownicy mogą sprawdzać informacje na temat banków oraz numerów kont bankowych.

§ 3

1. Serwis jakitobank.pl do działania wykorzystuje pliki cookie.

2. Serwis działa na prawidłowo skonfigurowanej przeglądarce Internet Explorer, Mozilla Forefox, Google Chrome bądź innej aktualnej, odpowiednio skonfigurowanej przeglądarce.

§ 4

1. Aby sprawdzić, w jakim banku prowadzone jest konto użytkownik musi podać numer konta w formularzu na stronie głównej.

2. Wyświetlane informacje pochodzą z ogólnie dostępnych źródeł, stron internetowych banków oraz innych kanałów informacyjnych.

3. Właściciel zastrzega sobie prawo do gromadzenia i przetwarzania zgromadzonych danych, w szczególności adresów IP, numerów kont.

§ 5

1. Użytkownicy serwisu mogą komentować numery kont bankowych.

2. Zabrania się publikowania danych osobowych właścicieli kont bez ich zgody, bezpodstawnego obrażania innych użytkowników oraz zaśmiecania forum poprzez informacje nieistotne.

3. Wszystkie komentarze są własnością użytkowników i użytkownicy są za nie odpowiedzialni. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

4. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do dowolnego moderowania oraz usuwania komentarzy.

5. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do przekazywania informacji dotyczących użytkowników (adresy IP, adresy e-mail) organom ścigania jeżeli organy ścigania o takie dane wystąpią.

§ 6

1. Użytkownicy dodający komentarz i podający adres e-mail automatycznie rejestrują konto w serwisie

2. Użytkownik w dowolnym momencie może zdecydować o usunięciu konta poprzez wysłanie prośby przez formularz kontaktowy

§ 7

1. Serwis jakitobank.pl jest serwisem darmowym

2. Właściciel zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian oraz poprawiania informacji zawartych na stronie internetowej w każdym czasie i w jakimkolwiek zakresie bez wcześniejszego powiadamiania użytkowników. Bez uprzedzenia mogą być również zmieniane zasady korzystania z serwisu.

§ 8

1. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za czasową niemożność korzystania z Serwisu.

2. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej zostały zebrane w dobrej wierze i na podstawie źródeł uznanych za wiarygodne, jednak Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za kompletność, aktualność oraz rzetelność zamieszczonych informacji.

3. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody spowodowane pobieraniem materiałów tego serwisu i ich dalszą eksploatacją, nawet, gdy o możliwości szkody Właściciel został powiadomiony.

4. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe wskutek przerwy w dostępie do sieci i serwisu, błędów systemu komputerowego spowodowanego przez wirusy lub komunikację za pomocą poczty elektronicznej.

§ 9

1. Niniejsza strona internetowa posiada linki do stron osób trzecich. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści umieszczone na tych stronach. Użytkownik decydując się na skorzystanie z linków do stron osób trzecich, czyni to na własną odpowiedzialność.

Dlaczego warto korzystać z serwisu jakitobank.pl

Baza wiedzy

W tym dziale możesz dowiedzieć się więcej na temat działania bankowości oraz różnych systemów płatności w Polsce i na świecie. Chętnie pomagamy naszym użytkownikom odpowiadając na ich pytania. Jeśli masz jakiś problem tutaj możesz zadać pytanie.

Czytaj więcej »

Zarejestruj się!

Jeżeli chcesz modyfikować swoje komentarze, wysyłać wiadomości do innych użytkowników oraz korzystać z wielu innych funkcji serwisu musisz się zarejestrować. Nie wysyłamy spamu do naszych użytkowników, wymagamy podania jedynie e-maila.

Czytaj więcej »

API dla aplikacji

Jeżeli jestes deweloperem i tworzysz aplikację, która weryfikuje numer rachunku, prezentuje godziny sesji ELIXIR lub wyświetla nazwę banku przygotowaliśmy dla Ciebie API aplikacyjne. Od dziś Twoja aplikacja zaprezentuje zawsze aktualne dane!

Czytaj więcej »

Wsparcie

Jeżeli masz jakiś problem, zawsze możesz skontaktować się z nami korzystając z formularza kontaktowego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Jeżeli odpowiedź znajduje się w bazie skierujemy Cię pod odpowiedni adres.

Kontakt »

Często zadawane pytania


Co to jest numer IBAN?

IBAN (ang. International Bank Account Number - Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) to międzynarodowy standard numeracji kont bankowych. Został stworzony aby wyeliminować problemy związane z występowaniem różnych standardów bankowości w krajach Unii Europejskiej. Więcej informacji możesz znaleźć w Bazie wiedzy.

Co to jest kod SWIFT?

Kod SWIFT to zwyczajowo przyjęta w Polsce nazwa nadanego przez organizację SWIFT kodu BIC (ang. Bank Identifier Code) służącego do identyfikacji banków i innych instytucji finansowych podczas realizacji przelewów międzynarodowych. Sprawdź także informacje na temat kodu SWIFT w naszej bazie wiedzy.

Jak sprawdzić do kogo należy konto bankowe?

Niestety, ale nie ma technicznej możliwości aby uzyskać na 100% pewną informację do kogo należy rachunek. Banki nie udostępniają danych właścicieli kont, a także nie weryfikują poprawności tych danych podczas wykonywania przelewów. Jedyna możliwość to weryfikacja numerów kont oraz uczciwości właścicieli dzięki komentarzom innych uzytkowników. Jednak należy pamiętać że taka weryfikacja nie daje 100% pewności.

Co to jest suma kontrolna numeru IBAN i jak się ją liczy?

Suma kontrolna służy do sprawdzenia poprawności numeru IBAN. Znajduje się ona na początku numeru IBAN, zaraz po dwuliterowym kodzie kraju. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółow zapraszamy do Bazy Wiedzy.

W naszej bazie wiedzy znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat numerów kont, bankowości, systemów płatności oraz kart płatniczych. Dowiesz się jak zweryfikować uczciwość sprzedającego oraz w jakis sposób działają oszuści wyłudzający pieniądze w Internecie. W Bazie Wiedzy znajdziesz także odpowiedzi na często zadawane pytania. Zapraszamy!

Baza wiedzy »